Naomi Schonk zet zich in voor de Opkikker

17 augustus 2010


Nadat Naomi Schonk anderhalve maand geleden haar verhaal over wat haar overkomen was aan een correspondent van het regionaal weekblad ’t Carillon mocht vertellen, beloofde ze hem een actie te bedenken om de Stichting Opkikker te ondersteunen.

Naomi is zelf ernstig ziek geweest en is in contact gekomen met de stichting Opkikker doordat ze zelf een “Opkikkerdag” heeft mogen beleven. Een fantastische verwendag voor het hele gezin waar ze nog steeds met veel plezier op terug kijkt. In januari van dit jaar werd Naomi door de Stichting Opkikker gevraagd om ambassadeur te worden. Haar taak als ambassadeur bestaat uit het zorgen voor naamsbekendheid en sponsoren zoeken voor de stichting.

Naomi kreeg het idee om voor de stichting naar Utrecht toe te fietsen, hetzelfde ziekenhuis waar ze is behandeld. Dit werd in ons gezin enthousiast ontvangen, vooral door haar vader die zelf ook sportief is aangelegd. (Als mams maar niet mee hoefde te fietsen, die zorgde liever voor de organisatie erachter) Er werd een intekenlijst gemaakt, een “spaarpot” op de toonbank van de winkel geplaatst en Naomi ging op pad... op zoek naar gulle gevers! En die vond ze in een sneltreinvaart. Onvoorstelbaar wat een leuke reacties! Zo af en toe moest er nog wel even getraind worden, het is maar liefst 70,7 km van Lage Zwaluwe naar het Wilhelmina Kinder Ziekenhuis in Utrecht. Terug naar het ziekenhuis waar ze behandeld wordt, waar ze mooie herinneringen heeft aan alle mensen die haar daar verzorgd hebben en waar ze nog steeds onder controle is.

Eindelijk was het dan zover (na vele nachten piekeren of ze het wel zou halen…).
10 augustus: Dag van vertrek. Vroeg opgestaan om in de fietskleren te stappen (gesponsord door FuturumShop.com). Nog even een licht ontbijtje en om 08.15 uur aan de start. Na uitgezwaaid te zijn door familie werd ze uitgeleide gedaan door haar opa. Wat opa niet verwacht had gebeurde toch, hij moest al vroegtijdig afhaken omdat Naomi er stevig op los trapte. Niet van plan om ook maar één keer te stoppen onderweg…

Gelukkig was er tijdens de rit nog een moment van rust toen ze met een pontje de overtocht maakte van Vianen naar Nieuwegein. Zelf was ik om 14.15 vertrokken om bij het eindpunt de aankomst voor te bereiden maar helaas werd ik al om 14.45 uur gebeld met de woorden:
WE ZIJN ER AL! Het was de bedoeling dat ze om 16.00 uur zouden arriveren. Het werd iets vroeger door de gunstige weersomstandigheden. Een lekker zonnetje en windkracht 4/5 zuid/west. Hier en daar was het mis gegaan tijdens de route en in plaats van 70,7 km had ze 88 km gefietst! Nadat alle familie, de pedagogen uit het ziekenhuis en de afgevaardigde van de Stichting Opkikker ook gearriveerd waren kon de huldiging plaats vinden. Er werd een medaille omgehangen door de pedagogen waar op staat: Superkanjer 2010 van de afdeling Dolfijn WKZ. Er was een lekker drankje, cadeautjes, bloemen, snoep en veel lovende woorden van familie en vrienden.

Vervolgens mocht Naomi de cheque met daarop het eindbedrag overhandigen aan Helene van de Stichting Opkikker. Nadat Helene een afdekvel verwijderd had kwam het eindbedrag in beeld: In totaal heeft Naomi een eindresultaat behaald van:

                                                                                          € 1.558,10                                                                    
Een bedrag om trots op te zijn! Stichting Opkikker bedankt alle betrokken, de familie Schonk en Naomi in het bijzonder voor het mogelijk maken van dit prachtige bedrag en de enorme inzet en inspanning die hiervoor plaatsgevonden heeft!